Turbo-X Spectra S4060 Desktop (AMD Ryzen 7 7800X3D/32 GB/1TB/RTX 4060 8 GB)
Κωδικός Πλαίσιο 4744780
Offer
Placeholder name
Placeholder name
Με μία ματιά!
Ο επεξεργαστής ψύχεται από ένα υψηλής απόδοσης σύστημα υδρόψυξης 360 mm με εντυπωσιακό φωτισμό ARGB για να μην παρατηρήσεις την παραμικρή καθυστέρηση ή απώλεια καρέ όταν παίζεις τα αγαπημένα σου παιχνίδια. Στις υψηλές επιδόσεις συμβάλουν επίσης τα 32GB μνήμης DDR5 και η ταχύτατη μονάδα M.2 NVMe™ PCIe® SSD. Την άψογη εικόνα του συστήματος Turbo-X Spectra S4060 συμπληρώνουν οι ενσωματωμένοι φωτιζόμενοι ανεμιστήρες, το ισχυρό τροφοδοτικό 800 W (80 PLUS®) και ο προσαρμογέας Wi-Fi®/Bluetooth®.
Turbo-X Spectra S7800XT
Chipset
Επεξεργαστής
AMD Ryzen™ 7 7800X3D
Ο επεξεργαστής ενσωματώνει 8χ φυσικούς πυρήνες (cores) και 16x νήματα (threads) και επιδεικνύει συχνότητα λειτουργίας άνω των 4,0GHz με το Max. Boost Clock για single-threaded ροές εργασίας να φτάνει τα 5,0GHz . Η συνολική L2 Cache του επεξεργαστή είναι 8MB, ενώ η συνολική L3 Cache είναι 96MB (3D V–Cache μαζί με παραδοσιακή, 2D, Cache).